VIDEO | Man şi Mihăilă, pe val. Ambii au marcat pentru Parma. Serie A, din ce în ce mai aproape

Dennis Man (25 de ani) şi Valentin Mihăilă (23 de ani) sunt pe val. Cei doi au marcat în meciul dintre Parma şi Sampdoria.

Românii de la Parma, instrucţie cu Sampdoria. Promovarea se vede din ce în ce mai aproape

Parma s-a deplasat pe terenul celor de la Sampdoria, cu ocazia etapei cu numărul 21 din Serie B.

Iar meciul a început cum nu se poate ma bine pentru formaţia oaspete, care conducea la pauză cu 2-0 deja.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au făcut legea, amândoi reuşind să marcheze câte un gol.

Mai întâi a punctat Man, din penalty, în minutul 41. La trei minute distanţă, a venit şi rândul lui Mihăilă, care a înscris chiar din pasa conaţionalului său.

Fostul jucător al Craiovei a fost schimbat în minutul 67, iar două minute mai târziu Parma a făcut 3-0. Argentinianul Estevez a punctat.

În urma acestei victorii, Parma rămâne lider în Serie B, cu 45 de puncte, în timp ce Sampdoria ocupă în continuare locul 14, cu 23 de puncte.

Odată cu aceste contribuţii ofensive pentru Parma, Dennis Man a ajuns la 11 goluri şi şase pase decisive în 20 de partide, iar Valentin Mihăilă are două goluri şi două assist-uri în 19 meciuri.

Afla mai multe despre: stranieriparmadennis manvalentin mihaila