VIDEO Marcatorul celor de la Sepsi, Istvan Fulop: ”N-avem nicio scuză, dar mergem înainte!”

Sepsi Sf. Gheorghe

Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată sâmbătă seară, pe teren propriu, în compania echipei Hermannstadt, în etapa a treia a play-out-ului Ligii I.

Istvan Fulop a marcat golul formaţiei gazdă, iar la finalul partidei a declarat:

”Zic eu că am făcut o primă repriză foate bună, am reuşit să marcăm, am mai avut câteva situaţii, n-am reuşit să dăm gol şi a venti acel prim minut unde am făcut o greşeală de poziţionare şi am luat gol şi după aia ne-a fost mai greu să revenim. N-avem nicio scuză, mergem înainte, că peste 3 zile ne aşteaptă un meci foarte greu”

Sepsi visează cu ochii deschişi la câştigarea Cupei României: ”Suntem aproape, mai sunt 3 meciuri până la câştigarea Cupei şi trebuie să fim concentraţi, să ne intrăm în ritm cât mai repede şi să câştigăm meciurile, pentru că aşa prindem încredere şi putem să mergem înainte” a mărturisit golgeterul covăsnenilor.

Partida a fost arbitrată de Marius Avram, ajutat de asistenţii Ovidiu Artene şi Andrei Constantinescu. Arbitru de rezervă a fost Vlad Baban.

Afla mai multe despre: istvan fulop