VIDEO | Meci nebun în Liga a II-a. UTA Arad s-a impus cu 4-2 în partida cu Farul Constanţa

Liga 2

Farul a reuşit scorul primei etape din Liga a II-a, după ce a învins-o cu 4-1 pe Poli Timişoara, iar astăzi a încasat patru goluri de la UTA. Arădenii au condus cu 2-0 la pauză.

UTA şi Farul au oferit cel mai spectaculos meci de la reluarea ligii secunde. Constănţenii au primit în fiecare repriză câte două goluri, după ce în prima etapă ei au fost cei care au marcat de patru ori, contra celor de la ACS Poli Timişoara. S-a terminat 4-2 pentru UTA, iar ambele echipe au câte o victorie după două etape.

Astăzi, UTA Arad are un nou meci extrem de greu, după înfrângerea din etapa trecută, scor 0-2, din deplasarea de la Daco-Getica. "Bătrâna Doamnă" joacă acasă cu Farul Constanţa, echipă care a făcut spectacol în primul meci al sezonului, 4-1, cu ACS Poli Timişoara, graţie celor patru goluri marcate de Alexandru Grigoraş.

Afla mai multe despre: farulconstantautaaradbatrana doamnaliga 2