VIDEO Meci nebun între Granada şi Huesca! Andaluzii au depăşit Barcelona în clasament, în timp ce Sociedad a ratat şansa de a urca în fotoliul de lider. AICI rezumatele zilei din Spania

La Liga

Granada şi Huesca au oferit meciul zilei în La Liga. Betis, în sfârşit victorie în campionat! Sociedad a ratat şansa de a urca pe primul loc după ce s-a împiedicat la Vitoria

Real Sociedad a ratat şansa de a urca în fotoliul de lider în La Liga, după ce a făcut doar 0-0 în derbiul basc cu Alaves. Isak, în minutul 4, şi Wilian Jose, în minutul 80, au ratat cele mai mari ocazii pentru Sociedad, care a jucat şi cu un om în plus în ultimele 30 de minute. Echipa lui Alguacil a bifat al optulea meci consecutiv fără înfrângere şi s-a apropiat la un punct de liderul Atletico Madrid.

Granada si Huesca au oferit un meci nebun pe Nuevo Los Carmenes. Nou promovata a condus cu 3-1 pana in minutul 88, dar ramane fara victorie dupa 12 etape. Mikel Rico a deschis balul cu un gol in poarta fostei sale echipe. Granada a egalat insa pana la pauza prin Suarez. Borja Garcia si Okazaki au punctat spectaculos in partea secunda si parea ca punctele merg la Huesca. Ultimele minute au fost insa de cosmar pentru oaspeti. Jorge Molina si German Sanchez i-au interzis ultimei clasate prima victorie din acest sezon. Cu punctul obtinut, Granada a trecut peste Barcelona in clasament.

După trei înfrângeri consecutive, a venit şi victoria pentru Betis. Andaluzii au câştigat la Pamplona, cu două goluri marcate în ultimul sfert de oră. Borja Iglesias a deschis scorul, iar Miranda a închis tabela în prelungiri. Osasuna - Betis s-a încheiat 0 la 2.

Afla mai multe despre: granadala liga