VIDEO | Meciul FC Barcelona - AS Roma, întrerupt timp de câteva momente, dintr-un motiv bizar

FC Barcelona

Meciul FC Barcelona - AS Roma, care se dispută, miercuri, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, a fost întrerupt după ce terenul de pe Camp Nou a fost invadat de baloane.

La meciul de miercuri seară, fanii catalani au adus cu ei mii de baloane galbene, în semn de protest faţă de situaţia politică, câteva zeci dintre ele ajungând pe teren. În minutul 19, arbitrul Danny Makkelie a fost nevoit să întrerupă meciul.

După aproape un minut, timp în care jucătorii şi arbitrul olandez au mai îndepărtat din baloane, partida s-a reluat.

Meciul poate fi urmărit în direct la Telekom Sport 1, la pauză scorul fiind 1-0 pentru gazde.

Afla mai multe despre: barcelonacamp nouprotest