VIDEO | Mihai Stoica, izbucnire nervoasă în timpul amicalului cu FC Basel: ”Are 16 ani, nu vezi?” Ce l-a enervat

Mihai Stoica a avut o izbucnire la adresa arbitrilor, pe finalul amicalului cu FC Basel, pierdut de FCSB cu 1-0. Înainte de înscrierea golului, managerul sportiv al FCSB-ului a reclamat un fault la Cristian Dumitru.

FCSB a pierdut la limită în faţa lui FC Basel, în primul amical pe care l-a disputat în cantonamentul din Marbella. Golul elveţienilor a venit târziu, în minutul 85, prin Zhegrova. Însă Mihai Stoica s-a plâns că arbitrii n-au dat fault la o intrare foarte dură asupra lui Cristian Dumitru: ”Are 16 ani (n.r. Cristian Dumitru are 18 ani)! 16 ani! Are 16 ani. Nu vezi?”, a ţipat Mihai Stoica la arbitru.

La faza golului a greşit însă şi Marko Momcilovic, cel care a revenit pe teren după o lungă pauză impusă de o accidentare gravă. Fundaşul FCSB-ului a fost multe prea uşor depăşit de adversarul care a înscris.

Afla mai multe despre: mihai stoica