VIDEO | Mogoş, ca Ronaldinho şi Messi. Internaţionalul român a adus victoria echipe sale cu un gol superb, în minutul 90!

Internaţionalul român Vasile Mogoş (27 de ani), fotbalistul lui Cremonese, a adus victoria echipei sale cu un gol spectaculos din lovitură liberă, în minutul 90 al partidei cu Chievo, în Serie B.

Mogoş a rupt echilibrul în meciul Cremonese - Chievo, din etapa a 34-a din Serie B. A fost 0-0 până în minutul 90, când internaţionalul român a fost inspirat dintr-o lovitură liberă din marginea careului. Mogoş a tras puternic, pe sub zid, şi a înscris golul victoriei lui Cremonese. Portarul Semper a rămas fără replică pe linia porţii.

Vasile Mogoş a atras atenţia şi prin bucuria de după gol, când a simulat un plonjon în apă. Este al treilea gol marcat de român pentru Cremonese în acest sezon, în 25 de meciuri. Mogoş are în cont şi două pase decisive.

La oaspeţi, Chievo, a fost rezervă neutilizată Hervin Ongenda, (25 de ani), fostul fotbalist de la FC Botoşani.

Afla mai multe despre: vasile mogosgolvideomogos gol video