VIDEO | Moment inedit la pauza meciului Inter - Lazio. Inzaghi a intrat în teren chiar înaintea startului reprizei secunde şi şi-a schimbat doi jucători

Inter Milano

Derby-ul dintre Inter şi Lazio a fost decis de Romelu Lukaku. Atacantul belgian a marcat două goluri şi a oferit o pasă decisivă în succesul obţinut de noul lider din Serie A, scor 3-1.

Dincolo de recitalul lui Lukaku, Inter – Lazio a mai oferit un moment inedit. La pauza meciului, când echipa lui Conte conducea cu 2-0, jucătorii oaspeţilor au ieşit pe teren în aşteptarea fluierului de start al reprizei secunde. Însă Simone Inzaghi a intrat pe teren în ultimul moment şi i-a chemat pe banca de rezerve pe Hoedt şi pe Lucas Leiva.

Deşi se aşteptau să joace şi în repriza secundă, cei doi au fost înlocuiţi cu Parolo şi cu Escalante, ultimul, de altfel, reuşind să şi marcheze golul de onoare al lui Lazio.

Afla mai multe despre: inter