VIDEO | Momentul în care Sarri a explodat la adresa lui Haţegan! De ce a ajuns italianul să se comporte ca un antrenor "de echipă mică"

UEFA Europa League

Chelesea s-a calificat în finala Europa League după ce a trecut de Eintracht Frankfurt, la capătul unui meci tensionat, mai greu decât s-ar fi aşteptat londonezii.

După 1-1 în tur, Chelsea a deschis scorul pe Stamford Bridge, dar un gol reuşit în startul reprizei secunde de Jovic a fost suficient pentru a împinge meciul în prelungiri şi ulterior la penalty-uri.

Tensiunea partidei l-a atins şi pe Maurizio Sarri, care în minutele adiţionale ale timpului regulamentar a avut o ieşire urâtă la adresa brigăzii condusă de românul Ovidiu Haţegan.

Sarri şi-a vărsat nervii pe arbitrul de rezervă după ce a văzut că Haţegan permite executarea unui corner de către oaspeţi în minutul 90+6, deşi acordase cinci minute de prelungiri. Din fericire pentru Chelsea, cornerul a rămas fără urmări.

Afla mai multe despre: sarrichelseahategan