VIDEO | MP al Bahrainului, pe Telekom Sport 3, duminică, de la 16:10! Lewis Hamilton, în pole position. Cum arată grila de start

Formula 1

Britanicul Lewis Hamilton (Mercedes), care a câştigat deja titlul mondial în acest sezon, va porni de pe prima poziţie a grilei în Marele Premiu al Barhainului, a 15-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.

VIDEO | Marele Premiu al Bahrainului, pe Telekom Sport 3, duminică, de la 16:10

Pentru Hamilton este al al zecelea pole position din acest sezon.

Pe locul doi s-a clasat în calificări Valtteri Bottas (Mercedes), iar pe trei a terminat Max Verstappen (Red Bull Racing). Top 10 este completat de Alexander Albon (Red Bull Racing), Sergio Perez (Racing Point), Daniel Ricciardo (Renault), Esteban Ocon (Renault), Pierre Gasly (AlphaTauri), Lando Norris (McLaren) şi Daniil Kviat (AlphaTauri).

Cursa va avea loc duminică, iar aceasta va putea fi urmărită pe Telekom Sport 3, duminică, de la 16:10.

Afla mai multe despre: mp al bahrainuluiformula 1