VIDEO | Nebunie totală în Bundesliga. Dusseldorf a condus-o pe Hertha cu 3-0 până în minutul 64. Final dramatic de meci

Bundesliga

Dusseldorf şi Hertha au oferit un festival de goluri în deschiderea etapei a 24-a din Bundesliga. După 0-5 runda trecută contra lui Koln, se părea că berlinezii vor suferi o nouă umilinţă.

Fortuna a început senzaţional partida şi după zece minute avea deja un avantaj de două goluri. Karaman a deschis scorul, iar Thommy a dublat avantajul. În finalul reprizei, Karaman a reuşit dubla.

Hertha a revenit senzaţional în ultimele 25 de minute de joc şi a obţinut un punct nesperat. Thommy a înscris şi în propria poartă, iar după numai două minute, Cunha a punctat în premieră în tricoul echipei din capitală. Piatek a marcat din penalty primul său gol în Bundesliga, iar Hertha a forţat victoria în final. Cunha a trimis în bară însă, iar meciul s-a încheiat 3-3.

Afla mai multe despre: hertha berlin