VIDEO | Nervii au cedat la final! Reacţia lui Bărboianu după penalty-ul "fantomă" primit de Astra: "Bă, pentru ce!? Mă duc la balamuc!" Ce i-ar fi zis tuşierul centralului: "Asta a pus bomboana pe colivă!"

Astra Giurigu - Concordia Chiajna 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a părăsit terenul învinsă, iar la final aproape toţi ilfovenii au arătat cu degetul spre brigada condusă de Iulian Dima, pentru penalty-ul acordat gazdelor în minutul 74, la un presupus henţ comis de Ştefan Bărboianu.

Iar reluările le dau dreptate, impresia fiind că fundaşul oaspeţilor a încercat din răsputeri să evite contactul cu mingea, care l-a lovit în cot, în timp ce se afla cu spatele.

Fundaşul dreapta a izbucnit la final, în timpul interviului acordat Telekom Sport, precizând că inclusiv tuşierul de pe acea parte a încercat să-l convingă pe central să nu acorde penalty.

"Păi băi oameni buni, când munceşti o grămadă de minute, alergi, faci tot posibilul, te pregăteşti la antrenamente ca să faci mai bine decât ai făcut meciul trecut...ok, am luat gol, primul gol, am revenit în joc şi la nici câteva minute îţi dă un penalty care nu este penalty, tuşierul, ca să pună bomboana pe colivă, strigă: nimic, nimic, nimic şi centralul nu vrea să asculte...

Mingea mi-a prins undeva spatele şi aici, umărul. Ce pot să fac? Cum să mă arunc? Să mă duc, să mă arunc în cap?

A fost o alunecare, un blocaj, să zic aşa. Să-mi arate mie domnul abitru cum se face un blocaj, la sacrificu, sa zicem. Să-mi arate. Dacă el îmi arată, eu mâine sunt dispus să vin să învăţ blocajul care-l face el, dacă el îmi arată blocajul corect în asemenea fază.

Pierdem bani, pierdem de toate, pentru ce? Bă, pentru ce? Dacă era penalty, eu eram primul care ridica mâna sus şi ziceam da, domnule, a fost penalty, jos pălăria. Poate sunt eu nebun şi...poate am înebunit eu.

Şi noi ce facem? Noi ne lingem rănile, arbitrii se duc acasă, se liniştesc, etapa următoare au meci. Toţi suntem sortiţi greşelii, bă, dar în astfel de faze...

Durerea mea e că dai penalty şi colegul tău îţi spune: nimic, nimic, nimic şi tu nu asculţi? Du-te tu, Bărboiene acasă şi dormi şi linişteşte-te şi odihneşte-te acum. Mă duc la balamuc.