VIDEO | Nicolae Stanciu a oferit imaginea dezastrului după ce Armenia a învins pentru prima dată în istorie pe România. Cum a fost surprins de camerele TV

Echipa națională

Nicolae Stanciu (27 de ani) a oferit imaginea deznădejdii după ce Armenia a înscris golul de 3-2 în meciul cu România, în tribune fiind, după ce a fost schimbat de Rădoi.

Stanciu a fost titular în meciul de la Erevan şi a fost la un pas de un gol excepţional din lovitură liberă, însă portarul s-a opus in-extremis. În repriza a doua, mijlocaşul Slaviei Praga a fost schimbat şi a privit de pe bancă finalul de meci, în care Armenia a reuşit să o învingă pe România pentru prima dată în istorie, scor 3-2.

Camerele TV au surprins momentul în care Stanciu îşi punea mâinile în cap dezamăgit de faptul că România a încasat al treilea gol, deşi a condus cu 2-1 după ce a revenit de la 1-0 pentru armeni.

Nicolae Stanciu a fost schimbat de Rădoi în repriza a doua, în minutul 74, în locul său fiind trimis în teren Florin Tănase.

Afla mai multe despre: nicolae stanciuechipa nationalaromania