VIDEO | NU AI CE SĂ ÎI FACI! Messi, un nou gol extraterestru. Vezi AICI reuşita splendidă din lovitură liberă

FC Barcelona

Lionel Messi (32 de ani) nu se opreşte din a marca goluri splendide. Cea mai recentă ispravă a fost la meciul din campionat, cu Valladolid, în direct la Telekom Sport.

De mai puţin de jumătate de oră a avut nevoie Messi ca să îşi facă simţită prezenţa în partida de pe Camp Nou, transmisă în direct la Telekom Sport 2. În minutul 29 al meciului, Messi i-a pasat decisiv lui Vidal, care a marcat golul de 2-1.

Peste alte cinci minute, decarul Barcei şi-a trecut şi numele pe tabelă. Şi a făcut-o în stil mare. Messi, unul dintre favoriţii la câştigarea Balonului de Aur, a executat fără cusur o lovitură liberă şi nu i-a dat nicio şansă portarului de la Valladolid, Masip, goalkeeper crescut în celebra academie a catalanilor, La Masia.

Afla mai multe despre: messibarcelona