VIDEO | Offside inexistent şi o ratare de zile mari! Măţan nu a reuşit să înscrie cu poarta goală în Dinamo - Viitorul

Dinamo București

Dinamo a început ca din tun partida cu Viitorul, din Cupa României, şi a făcut rapid 2-0, până în minutul 14.

LIVE VIDEO | Dinamo - Viitorul, în Cupa României, pe Telekom Sport 1

"Câinii" au avut parte de cea mai bună primă repriză de la venirea lui Cosmin Contra în "era spaniolilor" la Dinamo. În 16-imile Cupei României, Fabbrini şi Sorescu au făcut 2-0 în primul sfert de oră al partidei şi au intrat cu acest avantaj la vestiare, la pauză.

În repriza secundă, Viitorul a alergat după egalare şi ar fi putut marca în minutul 57. Luckassen a primit o pasă şi a scăpat spre poarta lui Hinojo, iar atacantul a ales să paseze.

Măţan a rămas singur cu poarta goală, dar, incomodat şi de un coleg, a trimis în lateralul porţii, oferind o ratare monumentală. Totuşi, faza a fost anulată de tuşierul de pe partea dreaptă, care a ridicat fanionul pentru offside.

Totuşi, decizia a fost greşită, întrucât Puljic îl scotea din offside pe Luckassen.

Afla mai multe despre: dinamoviitorulcupa romaniei