VIDEO | Opriţi-vă din tot ce faceţi şi aruncaţi o privire la golul ăsta! Reuşita săptămânii în Europa îi aparţine lui Antonio Candreva

Inter Milano

Mijlocaşul echipei Internazionale Milano, Antonio Candreva, a reuşit golul săptămânii în Europa, în meciul pe care formaţia sa l-a câştigat, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, în faţa lui Lecce.

Internaţionalul italian a prins un şut de zile mari de la peste 30 de metri, în minutul 84, şi a stabilit scorul final în meciul în care Romario Benzar a intrat pe teren în minutul 72, la oaspeţi.

Marcelo Brozovic (21), Stefano Sensi (24) şi Romelu Lukaku (60) au mai marcat pentru Inter, care încheie prima etapă din Serie A pe prima poziţie în clasament.

Afla mai multe despre: candreva