VIDEO | Palmă pentru Gigi Becali. Sergiu Buş a făcut SHOW în Coreea de Sud. Cursă de la centrul terenului şi gol superb pentru fostul atacant de la FCSB

Sergiu Buş a marcat primul său gol în campionatul Coreei de Sud, duminică, în meciul câştigat de echipa sa, Seongnam FC, în deplasare cu Suwon FC (2-1), în etapa a patra.

Gazdele au deschis scorul prin brazilianul Murilo (20), dar Seongnam FC a egalat prin Fejsal Mulic (76), iar Buş a înscris golul victoriei (87).

Sergiu Buş a jucat în acest meci primele sale minute în K League 1, intrând la pauză.

Suwon FC a jucat finalul de meci în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ji-su Park (84).

Afla mai multe despre: sergiu busseongnam