VIDEO Pas greşit pentru Şumudică în Arabia Saudită. Al Shabab riscă să coboare de pe podium etapa următoare

Al Shabab, echipa lui Marius Şumudică, a remizat cu Al-Ettifaq, scor 1-1, într-un meci din etapa a 24-a din campionatul Arabiei Saudite.

Cu Valerică Găman integralist şi Constantin Budescu pe teren în ultimele 30 de minute, Al Shabab a scăpat printre degete a 13-a victorie a sezonului. Al Shabab a deschis devreme scorul, în minutul 23, prin Bubacarr Trawally. Golul egalării a fost marcat de Mahnashi, în al patrulea minut de prelungiri ale primei reprize.
În urma acestui rezultat, Al Shabab se va menţine pe locul al treilea în clasamentul din Arabia Saudită, indiferent de celelalte rezultate din această etapă. Însă, echipa lui Şumudică mai are acum doar un punct avans faţă de principala urmăritoare, Al Taawuon. Deasupra ei, Al Nassr are opt puncte avans, iar Al Hilal are 12 puncte în plus, dar şi câte un meci mai puţin disputat.

Afla mai multe despre: al shababsumudicabudescugamanvideo