VIDEO | Performanţă inedită reuşită de Wayne Rooney în MLS. Vezi aici golurile înscrie în ultima etapă

Fostul internaţional englez Wayne Rooney a reuşit, sâmbătă, primul său hat-trick în Campionatul nord-american de fotbal (MLS), la meciul de pe teren propriu cu Real Salt Lake, scor 5-0.

Rooney, integralist la gazde, a marcat în minutele 34 (penalti), 41 şi 65. Celelalte goluri au fost înscrise de Lucas Rodriguez ’76 şi Ulises Segura ’80. Real Salt Lake a avut la acest joc doi fotbalişti eliminaţi, pe Jefferson Savarino în minutul 45 şi pe Marcelo Silva în minutul 67.

Rooney este legitimat la DC United din iunie 2018.

Campionatul nord-american se află la a treia etapă, iar DC United este lider în clasamentul Conferinţei de Est, cu şapte puncte.

Afla mai multe despre: wayne rooneydc unitedmls