VIDEO | Petrolul - Sportul Snagov 1-1. Lupii pierd două puncte imense în faţa lanternei ligii secunde. Ilfovenii obţin primul punct în campionat

Liga 2

Petrolul s-a făcut de râs împotriva ultimei clasate, chiar pe propriul teren. Nimic nu anunţa ruşinea cu Snagov, o echipă care nu câştigase niciun punct, marcase un singur gol şi primise 21 în primele şase etape.

Lupii au controlat în totalitate prima repriză, au ratat ocazie după ocazie, dar au şi marcat o dată. Arnăutu a înscris superb, din lovitură liberă.

După aproape o oră de joc, Cioinac şi-a lăsat echipa în zece, după ce a faultat din postura de ultim apărător.

Ultima clasată a atacat în valuri pe final, iar Stoica a dat lovitura în minutul 90. Petrolul - Snagov s-a încheiat 1 la 1.

Mai ai câteva secunde libere? Vezi şi postările de pe Instagram Telekom Sport!

Afla mai multe despre: petrolulsnagov