VIDEO | Racheta care a salvat campioana mondială! Egal spectaculos între Germania şi Franţa. Vezi aici toate rezumatele de marţi de la CM de handbal

CM Handbal

Timothey N'Guessan a reuşit să înscrie în ultima secundă a meciului golul care a adus un punct francezilor în derbyul grupei A. Ambele sunt calificate pentru faza următoare a competiţiei.

Franţa a evitat in extremis înfrângerea în faţa Germaniei. N'Guessan a marcat cu o aruncare de la 10 m la ultima fază şi meciul s-a încheiat la egalitate, 25-25. Calificată deja în grupele principale, campioana mondială a fost condusă la pauză, acolo unde nemţii au avut un avantaj de două goluri. Remiza a fost a doua pentru Germania la acest turneu final, în timp ce Franţa avea doar victorii până acum.

La aceeaşi oră, cealaltă gazdă a competiţiei, Danemarca, s-a chinuit in prima repriza cu Austria, dar la final scorul a fost 27-16 pentru campioana olimpică. Danezii au maximum de puncte după 4 meciuri jucate la această ediţie a CM.

Afla mai multe despre: franţagermaniaaustriadanemarcacm handbal