VIDEO | "Racheta" lui Man. "Perla" lui Becali, gol fabulos în meciul cu FC Botoşani!

Dennis Man (21 de ani) a reuşit un gol de excepţie în partida FC Botoşani - FCSB, la scorul de 1-0 pentru echipa antrenată de Marius Croitoru, şi a readus-o pe vicecampioana României în joc.

În minutul 12, după ce FC Botoşani a deschis scorul prin Dugandzic în minutul 5, Dennis Man a primit o pasă de la Darius Olaru în marginea careului, a intrat în centrul pe piciorul său bun, stângul, şi a tras la poartă. Hankic n-a putut face nimic şi Man a egalat, la doar şapte minute de la golul gazdelor.

E prima reuşită a lui Dennis Man în 2020.

"Perla" lui Gigi Becali a ajuns, astfel, la a şasea reuşită din acest sezon la FCSB, în toate competiţiile. De asemenea, Man are şi două pase de gol în contul său.

Afla mai multe despre: dennis mangolfcsbvideo