VIDEO | Răzvan Marin, la un pas de primul său gol pentru Ajax! Execuţia cu care a lovit transversala

Răzvan Marin (23 de ani) a ratat o ocazie uriaşă în primul meci jucat la Ajax după mult timp de stat pe bancă. Antrenorul Erik ten Haag l-a titularizat pe mijlocaşul crescut de Viitorul în partida de Cupa contra celor de la Spakenburg, iar romnul a fost aproape să-i treacă numele pe lista marcatorilor.

Ultima dată când Răzvan Marin a fost titular la Ajax s-a înregistrat pe 15 decembrie, într-un meci cu AZ Alkmaar, pierdut cu 1-0. Trimis în teren din primul minut contra lui Spakenburg, Marin a ratat o şansă importantă în minutul 18.

Marin a plecat de la limita ofsaidului la o minge trimisă plouat în careul lui Spakenburg, iar acesta a reluat din prima , dar mingea a lovit transversala. Apoi, balonul a ricoşat la Siem de Jong, care a înscris.

Dacă se va impune în faţa celor de la Spakenburg, Ajax se va califica în sferturile Cupei.

Afla mai multe despre: razvan marinajaxratare