VIDEO | Repriză de vis pentru Dennis Man, la Parma! Românul a dat două goluri şi şi-a ajutat echipa să rămână pe primul loc în Serie B

Dennis Man este într-o formă de zile mari în Italia, alături de Parma! Românul a ajuns la trei goluri marcate în ultimele două partide.

Dennis Man, trei goluri în ultimele două partide în Serie B

Fostul jucător al celor de la FCSB este în cea mai bună formă de la venirea în Italia.

Parma se află pe primul loc, în Serie B, cu 26 de puncte, după victoria cu Ascoli, scor 3-1.

Man a avut parte de cea mai prolifică repriză de la venirea la Parma, jucătorul crescut de UTA a deschis scorul, în minutul opt.

Ascoli a egalat, prin reuşita lui Caligara, dar Parma a trecut în avantaj, prin a doua reuşită a internaţionalului român.

Astfel, la pauza meciului dintre Ascoli şi Parma, Parma a fost în avantaj, cu scorul de 2-1. În cele din urmă, a mai marcat o dată prin Bernabe.

În ultima partidă de campionat, Man a contribuit la victoria Parmei cu formaţia lui Cesc Fabregas, Como.

Parma s-a impus cu 3-2 în meciul din etapa a 10-a, din Serie B.

Dennis Man a fost prezent în echipa etapei trecute, în Serie B, după golul marcat în partida cu Como.