VIDEO | Rezumatele zilei din Cupa Regelui | Şoc în optimi: FC Sevilla, adversara CFR-ului în 16-imile Europa League, eliminată din competiţie de o nou-promovată în liga a doua

FC Sevilla a fost eliminată, joi seară, în optimile de finală ale Cupei Regelui, după ce a fost învinsă de divizionara secundă Mirandes, în deplasare, cu scorul de 3-1.

Mirandes - Sevilla 3-0

Mirandes, formaţie nou-promovată în liga a doua din Spania, a condus-o pe FC Sevilla cu scorul de 3-0 până în minutul 90, atunci când Nolito a marcat golul de onoare al andaluzilor. Aias, în minutele 7 şi 30, şi Rey, în minutul 85, au marcat golurile divizionarei secunde. În minutul 54, Mirandes a ratat o lovitură de la 11 metri, prin Pena.

FC Sevilla este adversara echipei CFR Cluj în 16-imile Ligii Europa. Partida tur va avea loc la 20 februarie, în România, iar returul la 27 februarie, în Spania. Ambele partide vor putea fi urmărite în direct la Telekom Sport.

Barcelona - Leganes 5-0

FC Barcelona a învins-o cu scorul de 5-0 pe Leganes şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Detalii aici despre FC Barcelona - Leganes 5-0.

Afla mai multe despre: sevillacupa regeluibarcelonaleganesmirandes