VIDEO | Rezumatele zilei din Serie A! Sassuolo a câştigat la scor, dar Vlad Chiricheş s-a accidentat. Roma a învins în deplasare

Serie A

Rezumatele zilei din Serie A.

Sassuolo - Crotone 4-1

Singura veste proastă pentru Sassuolo şi pentru naţionala României la finalul meciului cu Crotone a fost accidentarea lui Vlad Chiricheş. Căpitanul tricolorilor a fost titular, dar o problemă musculară l-a făcut să părăsească terenul cu 10 minute înainte de pauză. Sassuolo conducea deja cu 1-0, după şutul plasat al lui Berardi. Imediat după reluare, Simmy a egalat din penalty. Tot de la 11 metri a revenit în avantaj echipa neroverde, cu execuţia lui Caputo. Cu un sfert de oră înainte de final, Drăguş a intrat pe teren pentru Crotone, însă nou promovata a mai încasat două goluri. Caputo şi Locatelli au înscris, iar Sassuolo a urcat pentru cel puţin 24 de ore pe primul loc în Serie A, cu o medie de trei goluri marcate pe meci.

Udinese - AS Roma 0-1

Roma a obţinut prima victorie a sezonului. Echipa din capitala Italiei s-a impus la limită pe terenul lui Udinese. Venit în această vară, spaniolul Pedro a înscris pentru prima dată în tricoul romanilor şi a făcut-o ca un mare jucător. RELUARI. Cea mai mare şansă a lui Udinese a fost ratată de Okaka. Zebrele rămân singura echipă din Serie A fără puncte şi fără gol marcat.

Afla mai multe despre: serie avlad chiriches