VIDEO | S-a lămurit şi cu Petre :) Cât timp a rezistat pe teren noul atacant al FCSB-ului, la meciul de debut

FCSB

Adrian Petre a evoluat doar o repriză la debutul pentru FCSB, în meciul cu Chindia Târgovişte, din ultima etapă a sezonului regulat.

Atacantul transferat de la Ebsjerg, pentru un milion de euro, a fost înlocuit de Harlem Gnohere. Adrian Petre a fost activ în prima repriză şi a fost cât pe ce să înscrie primul său gol pentru roş-albaştri, în minutul 2, dar a nu a nimerit ţinta dintr-o poziţie foarte bună, după un sprint de aproximativ 30 de metri.

FCSB a intrat în avantaj la pauză, scor 1-0, graţie golului înscris de un alt debutant, Andrei Miron. Tot la pauză, Florinel Coman i-a lăsat locul lui Ovidiu Popescu.