VIDEO | S-a trezit Papură! Antrenorul oltenilor, dezlănţuit după ce i s-a strigat demisia. Cum a putut să reacţioneze la finalul meciului

Antrenorul echipei Universitatea Craiova, Corneliu Papură, s-a dezlănţuit după golul din minutul 90+5, care le-a adus victoria oltenilor în meciul cu Academica Clinceni, scor 3-2.

La debutul în Liga 1, Vasile Constantin, în vârstă de 21 de ani, a înscris de la peste 25 de metri, după ce oaspeţii restabiliseră egalitatea cu două minute mai devreme. Între golul marcat de Clinceni şi reuşita lui Constantin, lui Papură i s-a strigat demisia din tribune.

"Ca toţi suporterii, de la agonie la extaz. Lucru bun că am câştigat, un lucru şi mai bun este că în două meciuri am marcat şase goluri, cred că am fost destul de ofensivi. Am şi primit, dar am marcat tot timpul.... Prefer un 3-2 decât un 1-0 chinuit. Ăsta e modul meu de a vedea lucrurile", a declarat Papură.

Afla mai multe despre: papura