VIDEO | Scandal uriaş în Franţa cu Balotelli în prim-plan! Ce s-a întâmplat în timpul meciului Dijon - Nice

Atacantul italian Mario Balotelli a fost ţinta insultelor rasiste la meciul pe care formaţia sa, OGC Nice, l-a pierdut, sâmbătă, în deplasare, scor 2-3, cu Dijon, în etapa a XXV-a a campionatului Franţei.

În minutul 75, Mario Balotelli a fost avertizat de arbitrul meciului pentru că i-ar fi provocat pe suporterii de la Dijon.

Însă oficialii de la OGC Nice au afirmat că jucătorul a fost ţinta insultelor rasiste şi de aceea a reacţionat.

După câteva minute, crainicul stadionului a cerut publicului să înceteze "imediat" să profereze insulte rasiste, confirmând astfel spusele jucătorului.