VIDEO | Schalke a revenit în două rânduri şi s-a impus cu Augsburg. Dusseldorf a obţinut a treia victorie a sezonului | REZUMATELE ZILEI AICI

• Augsburg a condus-o de două ori pe Schalke în meciul de acasă, dar a pierdut în cele din urmă. Baier a deschis scorul pentru bavarezi, cu o execuţie frumoasă. În prelungirile primei reprize, Lichsteiner şi-a dat autogol, iar la pauză a fost 1-1. Finbogasson a făcut 2-1 din penalty, dar finalul i-a aparţinut lui Schalke. Caligiuri şi Harit au înscris în ultimele 20 de minute ale partidei, iar minerii au urcat pe şase în Bundesliga, la patru puncte de liderul Gladbach.

• Fortuna Dusseldorf a obţinut a treia victorie a sezonului, în faţa nou promovatei FC Koln. Gazdele au marcat câte un gol pe repriză. Hennings a deschis scorul din penalty în prima parte. Pe contraatac, Thommy a stabilit scorul final, 2-0 pentru Fortuna.

Afla mai multe despre: bundesliga,