VIDEO | Seară neagră pentru români. Cum s-au descurcat stranierii în partidele disputate joi în Europa League

Ştefan Radu nu a fost în lotul lui Lazio pentru partida cu Olympique Marseille. În rest, ceilalţi români implicaţi au evoluat pentru echipele lor. Răzvan Lucescu şi Alin Toşca au părăsit terenul din Ungaria învinşi, în timp ce niciunul dintre ceilalţi stranieri nu a reuşit să obţină victoria cu echipele lor

Ludogoreţ - AEK Larnaca 0-0

Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru au fost titulari la bulgari. Fundaşul a evoluat pe toată durata meciului, a lovit bara şi a încasat un cartonaş galben, în timp ce Claudiu Keşeru a fost schimbat în minutul 76. Atacantul naţionalei a avut o mare ocazie de gol în prima repriză.

Slavia Praga - FC Copenhaga 0-0

Alexandru Băluţă a fost rezervă la cehi, dar a intrat pe teren în minutul 79.

Rapid Viena - Villarreal 0-0

Alexandru Ivan a fost titular şi a jucat pe toată durata partidei cu Villarreal, scor 0-0. Internaţionalul de tineret s-a remarcat în câteva momente, a cerut o lovitură de la unsprezece metri şi a avut un şut periculos la poarta spaniolilor.

Krasnodar - St.Liege 2-1

Răzvan Marin a fost titular şi a jucat până în minutul 88 al partidei pierdute de belgieni în Rusia, după ce au condus cu 1-0.

Vidi - PAOK 1-0

Alin Toşca a fost titular şi a jucat pe toată durata partidei pierdute de PAOK Salonic în Ungaria

Afla mai multe despre: cosmin moţiclaudiu keşerualexandru băluţăandrei ivanrăzvan marineuropa leaguestranieri