VIDEO | Seceta ofensivă continuă la Barcelona! 0-0 cu Getafe, iar catalanii au ajuns la trei meciuri fără gol. Atletico Madrid - Almeria 2-1. Rezultatele din LaLiga

Rezumatele zilei din LaLiga.

Getafe - Barcelona 0-0

Seceta ofensivă continuă la Barcelona. Trupa lui Xavi a ajuns la 3 meciuri la rând fără gol marcat. După înfrângerea cu Real din cupă şi remiza albă cu Girona, Barca nu a reuşit să o învingă nici pe Getafe. Formaţia blaugrana a ratat una dintre ocaziile campionatului. Raphinha şi Balde au lovit amândoi bara la aceeaşi fază. Brazilianul putea deschide scorul şi în repriza secundă, dar Soria a fost la post. Madrilenii au ratat şansa să dea lovitura pe final la şutul lui Mayoral, iar Getafe - Barcelona s-a încheiat 0 - 0.

Atletico Madrid - Almeria 2-1

Atletico păstrează ecartul de două puncte în spatele rivalei Real după victoria cu Almeria. Formaţia lui Simeone a înscris de trei ori în prima parte. Griezmann a deschis scorul după doar patru minute. Apoi Gimenez a deviat nefericit o centrare în proprie poartă. Almeria a devenit doar a doua formaţie din istoria campionatului spaniol care înscrie într-o repriză în care nu trage niciun şut la poartă. Griezmann a bifat dubla şi a ajuns la 19 goluri la care a contribuit decisiv în acest sezon. Doar Lewandowski are mai multe goluri şi assist-uri adunate, 23. Atleti a mai avut o bară, dar Almeria nu a mai putut egala şi s-a încheiat 2 - 1.

Girona - Elche 2-0

Afla mai multe despre: getafe - barcelonalaligarezumate spania