VIDEO | Şelimbăr - U Cluj 4-2. Meci spectaculos în Liga 2. Oaspeţii au fost întorşi după ce au condus cu 2-1

Liga 2

Universitatea Cluj a fost învinsă de CSC Şelimbăr şi a căzut pe locul al treilea după această etapă. Nou-promovata în liga secundă a înscris de patru ori în poarta ardelenilor.

Şelimbăr - U Cluj 4-2, în Liga 2

Seria de cinci victorii a Universităţii Cluj a fost întreruptă la Avrig, în partida cu Şelimbăr. Daniel Tătar a bătut perfect o lovitură liberă în minutul şate şi a deschis scorul.

Echipa antrenată de Erik Lincar a egalat cu un gol ciudat. Mingea l-a lovit în spate pe Boiciuc şi a ajuns în poartă.

Ardelenii au preluat avantajul la opt minute după pauză. Monea a comis un henţ în careu, iar Florian Haită a transformat de la punctul cu var.

Messie a egalat la 2 pentru sibieni. Dezastrul pentru clujeni a fost anunţat când Gîţ a luat două galbene în două minute şi a fost eliminat.

Ciocîlteu a marcat golul meciului după patru minute. Cărăruş a stabilit scorul final, Şelimbăr - U Cluj 4-2.

Afla mai multe despre: selimbaru clujliga 2