VIDEO | Sergiu Hanca a marcat un gol fabulos de la distanţă în ultima etapă pentru Cracovia! Reuşita cu care i-a cucerit pe polonezi

Fotbalistul echipei Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol superb în meciul terminat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, în compania formaţiei Slask Wroclaw, în etapa a XXI-a a campionatului Poloniei

VIDEO | Sergiu Hanca, gol superb în Polonia

Hanca a marcat în minutul 61. Oaspeţii au egalat prin Piasecki, în minutul 89. Sergiu Hanca a jucat pe toată durata partidei, la fel şi celălalt român de la Cracovia, Cornel Râpă. Râpă a primit un cartonaş galben în minutul 89.

Cracovia ocupă locul 14 în clasament, cu 20 de puncte, iar Slask Wroclaw este pe 6, cu 29 de puncte. Lider este Legia, care are 42 de puncte.

Sergiu Hanca face parte din lotul României convocat de selecţionerul Mirel Rădoi pentru meciurile din startul campaniei de calificare la Campionatul Mondial din 2022.

Afla mai multe despre: sergiu hancacracoviaromania