VIDEO Serie A | ŞOC la AC Milan! Fiorentina s-a distrat pe San Siro. Clasamentul actualizat şi rezumatele zileigalerie foto

Serie A

Milan a pierdut acasă cu Fiorentina şi s-ar putea despărţi de tehnicianul Marco Giampaolo

Ştefan Radu a câştigat duelul cu Ionuţ Radu şi a făcut-o cu stil. Fundaşul lui Lazio a marcat un gol de toată frumuseţea în poarta celor de la Genoa. A fost golul de 2-0, venit în finalul primei reprize, după ce Milinkovic Savic deschisese scorul în startul întâlnirii cu o altă reuşită frumoasă. În repriza a doua, Ionuţ Radu a mai încasat două goluri. Caicedo l-a driblat elegant pe român pentru 3-0. Immobile a închis tabela şi a ajuns la cinci reuşite în primele şase etape.

Cealaltă echipă din capitală a câştigat şi ea, dar mult mai greu. A fost 1-0 la Lecce, după reuşita lui Dzeko din repriza secundă. Putea fi 2-0, dar Kolarov a ratat o lovitură de la 11 metri. Romario Benzar a fost rezervă neutilizată la Lecce.

Milan ar putea rămâne fără antrenor, după ce a fost umilită acasă de Fiorentina. Pulgar a deschis scorul din penalty în prima repriză. Castrovilli a dublat avantajul trupei viola. Imediat, oaspeţii au primit un nou penalty, ratat însă de Chiesa. Atacantul s-a revanşat câteva minute mai târziu, cu o pasă excelentă pentru Ribery, care a dus scorul la 3-0. Singura consolare a fanilor lui Milan a venit de la Leao, care a înscris un gol fabulos. Rossonerii au ajuns la trei înfrângeri consecutive.

Afla mai multe despre: milanserie a