VIDEO | Situaţie inedită pentru Guardiola! Antrenorul lui City a introdus un ”cetăţean” în poartă. Cum s-a descurcat Walker între buturi

Minutul 83 al confruntării dintre Atalanta şi Manchester City a adus o fază pe care Pep Guardiola, genialul antrenor al ”cetăţenilor”, n-a anticipat-o.

Claudio Bravo, intrat în startul reprizei secunde în locul lui Ederson, a văzut cartonaşul roşu pentru un fault în poziţie de ultim apărător, iar Guardiola a fost nevoit să trimită un jucător de câmp în poartă.

Kyle Walker a intrat între buturi şi a făcut-o foarte bine. Prima intervenţie a fost mai dificilă, însă şi-a îndeplinit cu brio treaba, reuşind să nu ia gol până la finalul meciul. Atalanta - Manchester City s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Afla mai multe despre: walkermanchester city,