VIDEO Surpriză în Serie A! Cristiano Ronaldo a marcat, dar Juve s-a împiedicat de Verona. Toate rezumatele

Serie A

Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 49 al meciului de la Verona, dar formaţia gazdă a egalat şi a smuls un punct echipei lui Andrea Pirlo

Juve a făcut un nou pas greşit înlupta pentru titlu. Gazdele au ratat prima mare ocazie de gol a partidei. Sczesny a respins în bară balonul trimis de Faraoni. Campioana din Serie A a marcat prima, imediat după pauză. Chiesa l-a servit excelent pe Ronaldo, iar starul portughez şi-a trecut în cont al 19-lea gol din acest sezon. Insistenţa Veronei după golul primit a dat roade. Barak a stabilit scorul final din minutul

Parma a avut un avantaj de două goluri, dar s-a ales cu un singur punct din meciul cu Spezia, la fel cum se întâmplase şi meciul trecut, în partida cu Udinese. Karamoh a deschis scorul repede pentru oaspeţi. Apoi Hernani a dublat avantajul parmegianilor, iar la pauză s-a intrat cu 0-2. Gyasi a redus din diferenţă pentru nou promovată. Imediat, Valentin Mihăilă, care a fost din nou titular, a avut şansa lui 3-1, dar a ratat (55). Acelaşi Gyassi a reuşit să egaleze. Man l-a înlocuit pe Mihăilă pentru ultimul sfert de oră al meciului. Kucka a ratat în prelungiri victoria pentru Parma, care rămâne penultima în Serie A.

Lazio nu şi-a revenit după umilinţa cu Bayern şi a pierdut după nouă ani în faţa Bolognei. Immobile a ratat al doilea său penalty din acest sezon, iar după nici două minute, Reina a respins greşit şi Mbaye a deschis scorul. Senegalezul a înscris la primul său meci ca titular din această stagiune. În actul secund, Sansone a reluat superb şi a stabilit scorul final, Bologna - Lazio 2 la 0.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldojuventusserie a