VIDEO | Tottenham şi Chelsea s-au calificat în semifinalele Cupei Ligii Angliei. Victorii fără gol primit cu Arsenal, respectiv Bournemouth

Tottenham şi Chelsea s-au calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ligii Angliei, după ce au eliminat echipele Arsenal, respectiv Bournemouth.

Tottenham a dispus de Arsenal, scor 2-0, prin golurile marcate de Son (20) şi Delle Alli (59).

Chelsea a reuşit calificarea în semifinale după ce a trecut de Bournemouth, scor 1-0, prin golul marcat de Eden Hazard, în minutul 84.

Marţi, într-un alt sfert de finală, Manchester City a eliminat-o pe Leicester la loviturile de departajare. Echipa pregătită de Pep Guardiola a deschis scorul prin De Bruyne, în minutul 14, iar Leicester a egalat prin Albrighton ’73.

La loviturile de departajare, pentru City au înscris Gundogan, Gabriel Jesus şi Zincenko, în timp ce, Sterling a ratat. Pentru gazde a marcat Maguire, iar Fuchs, Maddison şi Soyuncu au ratat.

Tot marţi, echipa de liga a treia, Burton Albion, a trecut de echipa din eşalonul secund, Middlesbrough, scor 1-0 (gol Hesketh ’48).

Afla mai multe despre: tottenhamchelseacupa ligii anglieibournemoutharsenal