VIDEO U Cluj - UTA 2-1, în optimile Cupei României. Ogbu şi Ribeiro le-au dus pe gazde în sferturi. Adi Petre, revenire cu gol în România

Cupa României

U Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României, după ce a învins-o pe UTA Arad cu 2-1. Adrian Petre a marcat în ultima secundă a partidei.

VIDEO U Cluj - UTA 2-1 (Ogbu 32, Ribeiro 73 / Adi Petre 90+4)

Echipe de start:

”U” Cluj: Muţiu – Dican, Luchin (cpt.), Andr. Răuţă, Taub – D. Acka, Negrean – Golan, Ribeiro, Nic. Pîrvulescu – Ogbu
Rezerve: Gorcea – Sburlea, I. Filip, Laur. Rus, Meşter, Chacana, Ştefănescu, Al. Pop, Gavra

UTA: Balauru – Shlyakov, Melinte, Fl. Ilie, Roumpoulakou – Miculescu, Dam. Isac, Vorobjovas, Buhăcianu – Cip. Rus, Hora
Rezerve: Mociu – Da Silva, Al. Benga, Antal, Roger jr., N. Roşu, Ad. Petre, D. Rusu, Tescan

Min. 90+5 GOOOOOL UTA! Adi Petre a marcat la ultima fază, iar centralul a fluierat finalul partidei.

Min. 73 GOOOOL U Cluj! Ribeiro dublează avantajul gazdelor.

Min. 32 GOOOL U Cluj! Ogbu trimite în vinclu şi deschide scorul.

Min. 3 Ogbu şi Pîrvulescu ratează primele ocazii ale meciului.

Min. 1 A început partida.

Două dintre cele mai cunoscute echipe din Ardeal, UTA şi Universitatea Cluj se luptă în direct la Telekom Sport pentru un loc în sferturile de finală ale Cupei României.

În această fază a competiţiei au ajuns deja formaţiile Petrolul Ploieşti şi Dunărea Călăraşi.

Confruntarea dintre două dintre formaţiile de tradiţie ale fotbalului românesc poate fi urmărită în direct la Telekom Sport. UTA, locul 9 în Liga 1, joacă pe terenul formaţiei de pe locul 6 din Liga 2, U Cluj fiind una dintre echipele care luptă pentru promovarea pe prima scenă a fotbalului românesc.

Universitatea Cluj şi UTA s-au întâlnit cel mai recent pe 6 noiembrie 2019, în Liga 2. Meciul s-a încheiat la egalitate atunci, 1-1.

Afla mai multe despre: u clujuta