VIDEO | Victorie fără emoţii obţinută de Manchester City. Echipa lui Guardiola s-a impus cu 3-1 la Crystal Palace

Premier League

Manchester City a mai făcut un pas important în cursa pentru un nou titlu în Premier League. Echipa lui Guardiola s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la Crystal Palace, graţie golurilor marcate de Sterling, de două ori şi de Gabriel Jesus.

Meciul cu Palace a început cu o ratare imensă, semnată de Sterling. Internaţionalul englez s-a revanşat cinci minute mai târziu, când a şutat fără speranţe pentru Guaita. Tot Sterling a dublat avantajul lui Manchester City.

Sane a pasat pentru golul de 2-0. Meciul s-a încins în ultimele zece minute. Milivojevic a redus din diferenţă cu o execuţie frumoasă din lovitură liberă, iar gazdele s-au aruncat în atac. Gabriel Jesus a profitat însă pe contraatac şi a stabilit scorul final, Crystal Palace - Manchester City 1-3.

Afla mai multe despre: crystal palacemanchster cityguardiola