VIDEO | Victorie importantă obţinută de Chiajna. Concordia s-a impus cu 2-1 în faţa Farului Constanţa. Goluri superbe marcate în meci

Liga 2

In Liga a II-a, Concordia Chiajna - Farul Constanţa a început cu un eurogol. Ionuţ Păun i-a surprins pe jucătorii lui Zicu în minutul 8 cu un şut puternic de la 20 de metri.

Farul a egalat la jumatatea primei reprize. Ursu nu i-a dat nici o sansa portarului Greab. Chiajna a ramas in 10 din minutul 26, cand Dobrosavlevici a vazut cartonaşul rosu direct.

Pe tabela nu s-a vazut diferenta numerica din teren si Chiajna a revenit la conducere in repriza a doua. A fost o noua executie superba, de data asta din partea lui Ciucureanu.

Finalul a fost tragi-comic. Ambulanta a intrat pe teren in prelungiri pentru a-l lua pe Ionut Paun, care s-a accidentat. Medicii erau cat pe ce sa plece cu usa deschisa. Echipajul a parasit cu greu gazonul. Meciul s-a incheiat cu victoria Concordiei, care a depasit-o pe Farul in clasament.

Afla mai multe despre: concordia chiajnafarul