VIDEO | Victorie importantă obţinută de U Cluj în partida cu Aerostar Bacău. Meci nebun cu cinci goluri marcate

Liga 2

Pentru prima dată în acest sezon, Universitatea Cluj a reuşit două victorii consecutive şi a ajuns la doar 3 puncte de primul loc din clasamentul Ligii a II-a, după victoria, 3-2, cu Aerostar Bacău.

Universitatea Cluj a început ofensiv meciul cu Aerostar Bacău, iar Gavra a deschis scorul după eroarea lui Ichim. Oaspeţii au egalat după 20 de minute prin golgheterul Buhăcianu, ajuns la a treia reuşită în acest sezon.

După doar două minute, americanul Kofi Twumasi, împrumutat de la Viitorul, a adus-o în avantaj pe Universitatea. În repriza a doua, oaspeţii au forţat, dar gazdele şi-au dublat avantajul după super reuşita lui Takacs. Scorul final a fost stabilit de Vraciu din penalty. Miercuri, de la 19:30, în direct pe Telekom Sport 2, se dispută meciul dintre Petrolul şi Chindia Târgovişte.

Afla mai multe despre: u clujaerostarliga2