VIDEO | Victorie la scor de neprezentare pentru Petrolul în deplasarea de la Slobozia. Toate rezultatele zilei de sâmbătă din Liga a II-agalerie foto

Liga 2

Petrolul Ploieşti a obţinut o victorie extrem de importantă, scor 3-2, în deplasarea de la Unirea Slobozia, una dintre echipele aflate în subsolul clasamentului din Liga a II-a.

Echipa lui Viorel Moldovan a început bine partida de la Slobozia şi a deschis scorul prin Huja, în minutul 24. Ploieştenii au închis meciul şi şi-au asigurat cele trei puncte în finalul partidei, când Ekollo, în minutul 79, şi Balint, în minutul 89, au marcat şi au stabilit scorul final, 3-0.