VIDEO | Victorie pentru Viitorul în amicalul cu liderul din Ungaria. Fiul lui Gică Popescu a debutat pentru echipa lui Hagi

Farul Constanța

FC Viitorul a început perfect stagiul de pregătire din Antalya. Echipa pregătită de Gheorghe Hagi s-a impus cu 2-1 în faţa liderului din Ungaria, Ferencvaros.

FC Viitorul a deschis scorul încă din minutul 16 prin Voduţ, însă Ferencvaros a egalat în minutul 64. Deşi a început meciul din postura de rezervă, Pitu a stabilit scorul final din centrarea lui Grosu. Cu ocazia amicalului cu Ferencvaros, fiul lui Gică Popescu, Nicolas, a debutat pentru FC Viitorul.

Gheorghe Hagi a trimis în teren următoarea formulă: Buzbuchi - Boboc, Mladen, Ţîru, De Nooijer - Vînă, Băluţă, Achim - Hagi, Voduţ, Casap
Rezerve: Cojocaru, Ghiţă, Neciu, Kuipers, Leca, Grosu, Mălăele, Ciobanu, Popescu, Iacob, Eric, Artean, Houri, Tîrcoveanu, Drăguş, Munteanu, Pitu

În stagiul de pregătire din Belek, FC Viitorul va mai disputa alte şase partide de pregătire, după următorul program:

- la 17 ianuarie, ora 12.00: FC Viitorul - Rubin Kazan (Rusia), la Belis Belek;

- la 17 ianuarie, ora 18.00: FC Viitorul - Daejeon Citizen (Coreea de Sud), la Sueno Belek;

- la 21 ianuarie, ora 11.00: FC Viitorul - Vejle (Danemarca), la Sueno Belek;

- la 21 ianuarie, ora 18.00: FC Viitorul - Lechia Gdansk (Polonia), Titanic Belek;

- la 24 ianuarie, ora 11.00: FC Viitorul - Ienisei (Rusia), Sueno Belek;

- la 24 ianuarie, ora 18.00: FC Viitorul - Sabutarlo (Georgia).

Afla mai multe despre: ferencvarosantalyagheorghe hagicojocarunicolas popescu