VIDEO | Viitorul, desfiinţată după înfrângerea cu CFR Cluj: "Hristos a înviat, iar Gică Hagi adevărat s-a curăţat!"

Fotbal intern

Cornel Dinu a criticat în termeni duri evoluţia avută de Viitorul în repriza a doua a meciului cu CFR Cluj, meci pierdut de echipa antrenată de Gheorghe Hagi, cu scorul de 3-1, în ciuda avantajului de un gol avut la pauză.

"Trebuia să începi cu Hristos a înviat, noi îţi spunem adevărat a înviat, iar Gică Hagi adevărat s-a curăţat astăzi", i-a transmis Cornel Dinu moderatorului emisiunii Minutul 91, Dan Udrea.

"Meciul ăsta îmi lasă foarte multe necunoscute, deşi în mintea mea par cunoscute. Îmi vine în minte celebra întrebare a jurisprudenţei romane: «Cui foloseşte ceea ce s-a întâmplat astăzi?».

Am văzut un Hagi teribil de realist zilele trecute, explica strategia financiară, cum trebuie calculat bugetul. Îi admiram judecata. L-am admirat şi astăzi până în minutul 55. CFR practic nu a contat până atunci. Apoi au fost nişte schimbări discutabile. Vârfurile alea (n.r. Rivaldinho şi Drăguş) aveau şi ele un scop, să ţină liniile”, a declarat Cornel Dinu la Telekom Sport.

CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa FC Viitorul, în ultimul meci al etapei a VII-a a play-off-ului Ligii I. Oaspeţii au condus cu scorul de 1-0 la pauză, după golul marcat de Rivaldinho '14. În repriza a doua gazdele au marcat de trei ori, prin Camora '57, Culio '67 (p) şi Vinicius '74, şi în urma victoriei îşi menţin avantajul de cinci puncte faţă de FCSB, cu trei etape înaintea finalului play-off-ului.

Afla mai multe despre: viitorul