VIDEO | Villarreal - Atletico Madrid 0-0. Trupa lui Simeone nu-şi revine: al treilea meci fără succes şi al doilea fără gol marcat

La Liga

Atletico Madrid a bifat al treilea meci consecutiv fără victorie în La Liga, în deplasare la Villarreal. Joao Felix putea deschide scorul după numai un sfert de oră, dar bara i-a salvat pe jucătorii lui Javi Calleja. Puştiul de 120 de milioane de euro a mai avut o ocazie la jumătatea primei reprize, dar nu a prins poarta.

Tot Joao Felix a început seria ratărilor şi în partea a doua, după ce a pivotat superb la punctul de la 11 metri. Jucătorul adus de la Benfica a trecut apoi în rol de servant. I-a pus mingea pe tavă lui Koke, dar căpitanul lui Atletico nu a prins nici el poarta. În final, Lodi a irosit ultima ocazie pentru madrileni, iar Villarreal - Atletico s-a terminat 0-0.

Afla mai multe despre: villarrealatletico madridla liga