VIDEO | Vlad Morar continuă să impresioneze în Grecia. Românul a înscris sâmbătă şi e lider în topul marcatorilor

Fotbalistul echipei Panetolikos, Vlad Morar, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Levadiakos, în etapa a şasea a campionatului Greciei.

Morar a marcat în minutul 59 al meciului şi se află la cea de-a patra reuşită în campionat. El conduce în acest moment clasamentul golgeterilor din Super Liga Greacă.

Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Eriksson, în minutul 49, iar pentru oaspeţi a marcat Sawadogo ’86.

În minutul 64, de la Levadiakos a fost eliminat Lenny Nangis.

În vârstă de 25 de ani, Vlad Morar a început fotbalul la Ardealul Cluj şi a evoluat în România pentru Universitatea, Petrolul, Rapid, FCM Târgu Mureş şi Viitorul. În 2015 a ajuns la Bejtar Ierusalim, dar din 2017 joacă în Grecia, unde în 28 de meciuri a punctat de 13 ori.

Duminică, PAOK are meci uşor cu Smyrnis, ultima clasată, pe teren propriu. Formaţia lui Lucescu este lider în Super Liga Greacă. Panotelikos, formaţia lui Vlad Morar e pe 8 în clasament.

Afla mai multe despre: vlad morarpanetolikos