VIDEO | Zboară, puiule, zboară! Andrei Ivan a reuşit o dublă la debutul pentru Rapid Viena

Atacantul Andrei Ivan a înscris două goluri, vineri seară, la debutul pentru Rapid Viena. Împrumutat de la FC Krasnodar, internaţionalul român a fost integralist în prima partidă oficială disputată în această vară de Rapid Viena.

Nou echipă a lui Ivan s-a impus cu scorul de 5-0, în primul tur al Cupei Austriei, contra echipei FC Kufstein, din liga a treia. Atacantul în vârstă de 21 de ani a deschis şi a închis tabela, reuşind să înscrie în minutele 5 şi 63. După primul gol, marcat în urma unui contraatac şi a unei finalizări simple la colţul lung, fostul atacant al Craiovei s-a bucurat în stilul caracteristic.

Alar, de asemenea cu o dublă în minutele 34 şi 58, şi Berisha, în minutul 19, au punctat şi ei pentru învingători.

Andrei Ivan va juca tot sezonul la Rapid Viena, echipă care l-a împrumutat de la FC Krasnodar. Transferat de la Craiova, în 2017, pentru trei milioane de euro, Ivan nu a reuşit să se acomodeze în Rusia. În primul sezon, a adunat doar 82 de minute, pe parcursul a nouă meciuri, şi a dat o pasă de gol.

Afla mai multe despre: ivangolrapid viena