Viitorul termină seria amicalelor cu o victorie! Succes al câştigătoarei Cupei cu trei zile înaintea debutului oficial al sezonului

Farul Constanța

Trupa lui Gică Hagi a învins echipa bulgară Cherno More Varna cu 2-1 după ce adversarii au condus pe tabelă. Partida s-a jucat la Ovidiu pe durata a 120 de minute.

Iancu din penalty şi Ganea au înscris pentru Viitorul. Iată care au fost jucătorii folosiţi de Gică Hagi în acest amical:

Repriza 1: Buzbuchi (41 Cojocaru) - Grosu (30 Bîrzu), Mladen, Kuipers, Filip (37 Bîrzu) - Ammari (51 Popescu), Achim, Tîrcoveanu (51 Tîrcoveanu) - Pitu - Calcan (51 Mihai), Keyta (51 Munteanu); Repriza 2: Cojocaru (80 Tordai) - Leca, Ţîru (108 Bîrzu), Iacob (101 Popescu), De Nooijer - Houri, Artean, Vînă - Măţan (101 Mălăele) - Iancu (101 Mihai), Ganea (Munteanu).

A fost al şaselea meci de pregătire pentru constănţeni în această pauză competiţională. Patru au fost victorii, singura înfrângere fiind cea în faţa lui Olympiacos. În afara bulgarilor, Eric & Co le-au mai învins pe Colţea Braşov, Csikszereda şi Chindia în timp duelul cu vicecampioanei FCSB s-a terminat la egalitate. Viitorul va juca sâmbătă prima partidă oficială în noul sezon, atunci când o va întâlni pe CFR Cluj în Supercupa României care urmează să aibă loc pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti.

Afla mai multe despre: viitorulcherno more varnaamicale