Zi neagră pentru internaţionalul român Vasile Mogoş. A fost eliminat şi echipa sa a pierdut

Vasile Mogoş a fost titular la Cremonese în deplasarea de la Verona, dar în minutul 75 a fost eliminat.

Fundaşul dreapta al echipei naţionale a încasat două cartonaşe galbene la aceeaşi fază. Centralul partidei l-a trimis astfel mai devreme la cabine, cu un sfert de oră înainte de finalul jocului.

Chievo s-a impus la final cu scorul de 1-0, după golul marcat în minutul 48 de Di Noia.

Cremonese ocupă locul 16 în Serie B, cu doar patru victorii obţinute în actuala stagiune. Gruparea la care evoluează Mogoş are 17 puncte, cu 6 puncte mai mult decât Livorno, ultima clasată.

Afla mai multe despre: vasile mogoş